2. - Други
  3. Най-накрая победа за ПСЖ

Най-накрая победа за ПСЖ

Кавани и Лавеци донесоха успеха за столичани

Отборът на Пари Сен Жермен записа първата си победа в Лига 1 в последен двубой от третия кръг на първенството. Тимът на Лоран Блан победи като гост Нант с 2:1 след голове на бившите играчи на Наполи Кавани и Лавеци. Защитникът на ПСЖ Алекс пък си отбеляза автогол.

Пари Сен Жермен започна добре срещата и в 24-тата минута Единсон Кавани даде аванс на тима на Лоран Блан. Уругваецът бе изведен по перфектен начин от Златан Ибрахимович и Кавани успя да вкара първия си гол за парижани.

В 53-тата минута обаче след центриране от пряк свободен удар вдясно от вратата на ПСЖ, защитникът на гостите Алекс се опита да изчисти топката, но вместо това я прати неспасяемо в собствената си мрежа.

Точно 20 минути по-късно Есекиел Лавеци отново изведе парижани напред в резултата. Ибрахимович изведе Матуди, французинът центрира, Кавани се размина с топката, тя достигна до Лукас Моура. Бранителят на ПСЖ стреля, но ударът му бе блокиран от защитник в жълто от голлинията, при добавката обаче Лавеци бе безпогрешен и направи резултата 2:1.

След днешния си успех, тимът на ПСЖ се изкачва до осмата позиция с актив от 5 точки. Отборът на Нант е 12-и, с три.

По-рано днес Аяо и Ница завършиха наравно 0:0.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор