2. - Други
  3. Оксер на осминафинал за купата след 3:2 над Дижон

Оксер на осминафинал за купата след 3:2 над Дижон

Дижон игра с човек по-малко от 105-ата минута

Отборът на Оксер се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Франция, след като тази вечер се наложи с 3:2 над тима на Дижон след продължения. Редовното време на стадион "Абе Дешам" завърши при равенство 2:2.

Домакините първи излязоха напред в резултата в 34-ата минута, когато точен бе Аит Бенм Идир.

По-добрата игра на Оксер продължи и в 64-ата минута Нтеп удвои аванса на своите, но само 120 секунди след това Беренгуе върна Дижон в срещата.

Гостите, които се борят за промоция в Лига 1, докато Оксер крета на 12-о място във втория ешелон, стигнаха до изравняне на резултата и пратиха мача в продължения, след като Таварес бе точен за 2:2 в 82-ата минута.

В края на първото продължение Дижон остана с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Баби, а в добавеното време на второто продължение Китамбала донесе успеха на Оксер, оформяйки крайното 3:2.