2. - Други
  3. Отборът на Веселин Минев избухна срещу Фенербахче

Отборът на Веселин Минев избухна срещу Фенербахче

Българският национал не беше в групата, Анталия тресна "фенерите" с 3:1 в Истанбул

Веселин Минев не бе в групата на Анталияспор при страхотната победа на неговия тим с 3:1 като гост на гранда Фенербахче. В герой за Анталия се превърна лятната трансферна цел на Левски Ламин Диара, който вкара два гола.

На „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул „фенерите” претърпяха първо поражение като домакин в последния мач от 8-ия кръг на турската Суперлига.

С успеха Анталияспор се изравни с лидера Галатасарай с по 18 точки на върха, но „Чим Бом” заема първото място заради разгромното 4:0 в прекия мач между двата тима.

Фенербахче имаше териториален превес през първата част. Звезди като Милош Красич, Дирк Кайт и Муса Соу водеха домакините, но шокиращо Ламин Диара вкара два бързи гола за гостите в края на първото полувреме.

Първо Диара, който през миналия сезон беше в Партизан, откри резултата в 41-ата минута за 0:1, а в 45-ата завърши триходова комбинация с воле по земя между краката на Волкан Демирел за 0:2.

„Фенерите” върнаха един гол веднага след почивката. Муса Соу се пребори с трима защитници и пусна покрай вратаря за 1:2 в 49-ата минута.

Домакините тръгнаха напред в търсене на изравнителен гол, но интригата бе убита 10 минути преди края. Двама играчи на гостите останаха сами срещу вратаря Демирел, Денис Барис получи пас на празна врата при спорно положение за засада и добута в мрежата за 1:3.

Анталияспор е втори с 18 точки, колкото има и лидера Галатасарай. Фенербахче остава шести с 13.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор