2. - Други
  3. Панатинайкос остана начело в Гърция след 1:1 с Олимпиакос в голямото дербито

Панатинайкос остана начело в Гърция след 1:1 с Олимпиакос в голямото дербито

Зека даде аванс на ПАО, но Джебур изравни през втората част

Отборът на Панатинайкос остана на върха в гръцкото първенство, след като в дербито на 9-ия кръг с Олимпиакос завърши 1:1. Така детелините имат 20 точки от 8 мача, а Олимпиакос е с 18 също от 8.

Панатинайкос, воден от Жесуалдо Ферейра, започна по-добре мача и излезе напред в резултата. Разписа се португалският полузащитник Зека и смълча 33-те хиляди зрители на стадион "Караискакис". В 16-ата минута Костас Кацуранис подаде на Куинси Авусу Абейе на дясното крило, който преодоля Аврам Пападопулос и центрира към Зека, който се разписа.

Аржентинецът Себастиан Лето, който игра за Олимпиакос през 2009/2010 и помогна за титлата им, пропусна добра възможност да накаже бившия си отбор. Малко преди почивката изстрелян от него топовен удар се отби в горната греда.

Въпреки това домакините съумяха да изравнят с точното попадение на Рафик Джебур малко след началото на второто полувреме. Белгийското крило Кевин Мирарас проби почти до аутлинията и върна към Джебур, който в 48-ата минута не сгреши.

До края Олимпиакос имаше няколко добри възможности за гол, но не успя да реализира нито една от тях. Най-чистите положения отново се откриха пред Джебур, чийто удар в 60-ата минута беше спасен от 17-годишния вратар на Панатинайкос Стефанос Капинос. Давид Фустер пък удари страничната греда.

В друг мач от събота АЕК Атина се наложи с 2:0 над Астерас Триполис и се нарежда на 3-о място с 16 точки, съобщи БТА. Керкира постигна първа победа в първенството, след като надделя над Ерготелис с 2:1.