2. - Други
  3. Порто завърши наравно срещу Пасош Ферейра

Порто завърши наравно срещу Пасош Ферейра

Порто завърши наравно 1:1 срещу Пасош Ферейра и може да загуби първото си място след мачовете от 24-ия кръг на португалското първенство.

Шампионите все още водят с точка пред Бенфика, но Брага може да излезе начело в класирането, ако в понеделник спечели срещу Академика Коимбра с 13-та си поредна победа в местното първенство.

Хълк беше в основата на гола за Порто, който падна в 49-та минута. Бразилецът направи индивидуална акция, завършила с автогол на Рикардо Силва, но "драконите" не успяха да запазят крехката си преднина и спечелиха само точка в предварително сочения за лесен мач срещу десетия в класирането.

Само 11 минути преди последния съдийски сигнал Лоренцо Мелгарехо изпревари Лучо Гонсалес и Роландо за висока топка, която изпрати с глава в мрежата на Порто за 1:1.

Витория Сетубал се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите в Примейра лига, след като победи с 1:0 последния в класирането Лейрия.

Гимараеш се справи с Рио Аве при категорична победа с 3:0, а Клаудемир вкара две дузпи за успеха на Бейра Мар със същия резултат срещу Насионал.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор