2. - Други
  3. Привърженик на Юргорден почина след инцидент в Хелзинборг

Привърженик на Юргорден почина след инцидент в Хелзинборг

Срещата между двата отбора беше прекратена през първото полувреме

Привърженик на стокхолмския клуб Юргорден почина от раните в главата си, които получи преди гостуването на неговия отбор в Хелзинборг, съобщиха от полицията. Мачът беше прекратен малко преди края на първото полувреме - в 42-ата минута.

"Мога да потвърдя, че един човек е починал в общинската болница на Хелзинборг. Той беше докаран в лечебното заведение след инцидент на площад Карнтрапан в централната част на Хелзинборг”, съобщи Ева-Гун Вестфорд- говорител на полицията, цитирана от сайта Футболсканален.
Инцидентът е станал около час и половина преди началото на срещата, с която се даде началото на новия сезон в Швеция. Информацията, че техният 40-годишен приятел е починал в болницата бързо се разпространиха сред привържениците на Юргорден и те пробваха да нахлуят на терена. Това пък принуди съдията Мартин Хансон да поведе двата отбора към съблекалнята, след като полиция и частни гардове се опитаха да въдворят ред на трибуните с гостуващата агитка.

До този момент резултатът беше 1:1, а Футболната федерация на страната предстои да се произнесе какви ще бъдат санкциите. Малко след спирането на играта, от полицията потвърдиха смъртта на привърженика на столичани.

Футболът в иначе спокойната скандинавска страна отдавна е измъчван от насилие, а миналата година три срещи не завършиха. Често се стига и до хвърлени ракети и фойерверки на игрищата или пък до нахлуване на терена от страна на публиката, а свидетели на това станаха преди няколко сезона и футболистите на Левски при гостуването си на АИК.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)