2. - Други
  3. ПСЖ не спечели в дебюта на Почетино (ВИДЕО)

ПСЖ не спечели в дебюта на Почетино (ВИДЕО)

Сент Етиен взе точка от шампионите след 1:1 у дома

Маурисио Почетино дебютира с равенство 1:1 навън срещу Сент Етиен като треньор на френския хегемон Пари Сен Жермен.

Аржентинският специалист замени начело на парижани Томас Тухел и гостуването на "Жофроа Гишар" от 18-ия кръг беше първият му мач начело на звездната селекция на столичани.

Двубоят не протече никак добре за ПСЖ. Домакините стигнаха до откриване на резултата в в 19-ата минута, когато се възползваха от грешка в отбраната на парижани и Ромен Амума успя да се възползва.ПСЖ реагира светкавично, като изравни само две минути по-късно.

Тогава Мойс Кийн направи 1:1, след като с удар от наказателното поле прекара топката между краката на стража на "зелените" Жеси Мулен.

След почивката играта продължи да е равностойна, а парижани стигнаха до най-добрата си възможност да стигнат до победата в 68-ата минута, когато Кийн не успя да намери вратата с удар от близка дистанция.

В добавеното време и влезлият като резерва Пабло Сарабия можеше да донесе успеха на ПСЖ, но не успя да реализира.

Така Пари Сен Жермен остана на втората позиция във временното класиране с 36 точки, докато лидер е Олимпик Лион с 39. Сент Етиен е 14-и с 19.