2. - Други
  3. ПСЖ пак си върна първото място (ВИДЕО)

ПСЖ пак си върна първото място (ВИДЕО)

Тимът на Лоран Блан отнесе Метц с 3:1 у дома

Пари Сен Жермен отново се върна на първата позиция в Лига 1, след като за кратко бе изместен от Лион. Тимът на Лоран Блан постигна победа с 3:1 над Метц у дома и отново има три точки на върха.

Марко Верати, Единсон Кавани и Грегори ван дер Вийл отбелязаха головете за столичани, а попадението за гостите бе дело Модибо Майга. Хавиер Пасторе направи невероятен мач за ПСЖ, като достави асистенциите и за трите гола.

Домакините поведоха в 25-ата минута, след като Пасторе изведе Верати и италианецът с премерен удар направи 1:0. Три минути преди края на първата част отново аржентинският плеймейкър остави Кавани сам срещу Мфа Мезуи и уругваецът отблизо не сбърка.

В началото на втората част обаче при една бърза контраатака Метц намали. Сар проби по десния фланг, премина и покрай Даивд Луис, след което центрира. Майга бе непокрит в наказателното поле и с глава отбеляза почетния гол за „тъмночервените”.

В 77-ата Ван Дер Вийл оформи крайното 3:1 отново след асистенция на Пасторе. Холандецът получи в удобна позиция и стреля силно по земя, а топката мина под плонжа на Мфа Меуи.

В последните минути ПСЖ можеше да направи победата си и по-изразителна, а в заключителните секунди Пасторе имаше претенции и за дузпа, но резултатът остана непроменен.

ПСЖ е на върха със 71 точки след 34 кръга, докато Метц има едва 30 на 19-ата позиция и най-вероятно ще изпадне в Лига 2, като спасителната зона е на цели осем точки.