2. - Други
  3. ПСЖ показа шампионски амбиции след победа над Ред Бул

ПСЖ показа шампионски амбиции след победа над Ред Бул

Атлетик Билбао се измъкна от екзекутора на Рома – Слован (Братислава)

Пари Сент Жермен показа сериозни шампионски амбиции в турнира Лига Европа. Френският тим се наложи с категоричното 3:1 над Ред Бул (Залцбург) в двубой от Група F. Това бе шеста поредна победа за тима във всички турнири.

Нене, Матийо Бодмер и Жереми Менес бяха голмайсторите за ПСЖ, а почетното попадение за гостите бе дело на Ибрахим Секагя. Много силен мач направи и звездата на французите Хавиер Пасторе.

Домакините започнаха с доста бавно темпо двубоя, но към края на частта се активизираха и в 35-ата минута Нене  даде преднина за своите след точно изпълнена дузпа. Матийо удвои в заключителните минути на полувремето, който от воле добави името си в голмайсторския списък.

През вторите 45 минути Менес бе изведен страхотно сам срещу вратаря и направи преднината класическа. До края на мача френският тим видимо се отпусна и съвсем логично получи гол. Секагя се възползва от груба грешка в защита и вкара почетното попадение.

В другия мач от групата Атлетик Билбао измъкна победа с 2:1 при гостуването на екзекутора на Рома Слован (Братислава). За испанците вкараха Суасета и Муниаин, а за домакините вкара Геде.