2. - Други
  3. ПСЖ продължава без загуба в Лига 1

ПСЖ продължава без загуба в Лига 1

Лил надви Валансиен, вижте всички резултати от френските мачове

Лил победи у дома Валансиен с 2:1. Задачата на гостите се усложни още повече, след като в 29-ата минута Санчес пое преждевременно към съблекалните за два жълти картона.

“Кучетата” излязоха напред в резултата още във 2-ата минута, когато Бонг си заби ефектен автогол.

Попадението даде криле на играчите на Лил, които опитаха да вкарат още един гол. Натискът им на моменти бе спиран от играчите на Валансиен с груби фаулове и именно така Санчес си изпроси изгонването.

Четири минути преди почивката Пайет увеличи аванса на Лил.

През втората част гостите, независимо от числовия си пасив, се хвърлиха в атака и в 72-ата минута Талек успя да намали.

С победата Лил се изкачи на 9-о място с актив от 14 точки, докато Валансиен се свлече до 6-а позиция с 15 точки.

Богаташите от ПСЖ пък победиха като гости тима на Нанси с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза суперзвездата на парижани Златан Ибрахимович в 75-ата минута.

По този начин столичани продължават да бъдат единственият отбор без загуба в първенството и закономерно заемат първата позиция с актив от 22 точки, на 3 пред Тулуза и Марсилия.