2. - Други
  3. ПСЖ се качи на върха след реми с Монпелие

ПСЖ се качи на върха след реми с Монпелие

1:1 между шампиона и парижани, чудесен гол на максуел и два червени картон

Пари Сен Жермен завърши наравно 1:1 в гостуването на Монпелие в среща от 12-ия кръг на Лига 1 и излезе начело в таблицата, макар и само по голова разлика пред Марсилия.

Сюлейман Камара получи първия шанс в мача, но с глава бе много неточен при центриране от статично положение.

След 10 минути съдията Клеман Турпен шпкира всички с решението си да изгони Мамаду Сако. Защитникът се бореше с нападателя Гаетан

Шарбоние и едва след удара на Шарбоние реферът реши, че отменя своя авантаж и изгони Сако с директен червен картон.
Карло Анчелоти реагира веднага и пусна Алекс вместо Гийом Оро.

Изненадващо ПСЖ поведе с човек по-малко в края на първата част. Жереми Менес пусна за левия бек Максуел, а бразилецът с едно докосване великолепно прехвърли вратаря Йодрен за 0:1 в 37-ата минута.

Камара принуди Сиригу да спасява пред вратата на гостите, а Йодрен остави разликата само един гол със страхотно спасяване при удар на Жереми Менес.

През втората част Монпелие стигна до изравнителен гол.

След час игра Реми Кабела овладя при бърза контра, избра да не подава и сам прати в близкия ъгъл на стража Сиригу за 1:1.

Пет минути по-късно обаче численото равенство на терена бе възстановено. Звездата на Монпелие Йоан Белханда си изкара глупав втори жълт картон и бе изгонен.

В самия край Сиригу спаси точката за ПСЖ с чудесен рефлекс и парижани се качиха на върха.

ПСЖ е лидер с 23 точки, колкото има и втория Марсилия. Монпелие е 16-ти с 12 пункта.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор