2. - Други
  3. Резултати от 1/16 финaлите за Купата на Лигата във Франция

Резултати от 1/16 финaлите за Купата на Лигата във Франция

Лион, Марсилия, Валансиен и Аячо ГФКО продължават напред

В неделния ден се играят 4 мача от 1/16 финалите за Купата на Лигата във Франция.

Първо от 16:00 часа Аячо ГФКО отстрани Троа след минимална победа с 1:0 пред своя публика. Единственият гол вкара Колоредо след час игра.

От 17:00 часа Лион победи аматьорите от Лукон с 2:0 като гост. Гомис и Лопес вкараха за „хлапетата” в края на мача.

От 19:00 часа Валансиен отстрани втородивизионния Бастия с 3:1. Ротен изведе гостите Бастия напред с попадения от дузпа в 26-ата минута, но това бе всичко радостно за тима в двубоя. Кадир изравни три минути по-късно, а голмайсторът за Бастия Ротен бе изгонен в 34-ата. Отново Кадир и Даник вкараха за две минути между 59-ата и 61-ата, за да донесат успеха с 3:1 на Валансиен.

Марсилия победи Льо Авър с 3:1 след продължения. Да Грака изведе гостите напред на „Велодром”, но Брандао вкара мача в продължения с гол в 64-ата минута. Марсилци вкараха по един гол във всяко от двете 15-минутни продължения - Амалфитано и Реми бяха точни за 3:1, което праща "небесносините' в 1/8 финалите.