2. - Други
  3. Румъния писа четворка на Андора в Букурещ

Румъния писа четворка на Андора в Букурещ

В друг мач от групата Турция постигна първа победа в квалификациите, след 3:0 вкъщи над Естония

Футболното джудже Андора понесе втора тежка загуба в група „D” на световните квалификации, след като загуби с 0:4 гостуването си на Румъния и така остана с голова разлика 0:9 след два мача.

Северните съседи откриха резултата на „Арена Национала” в 29-ата минута, когато Габриел Торже се разписа, а минута преди почивката Лазар удвои преднината на домакините.

Тя се запази от два гола до края на редовното време, но в първата минута от продължениео Гаман я направи класическа, преди резервата Максим да оформи крайното 4:0 в полза на Румъния.

Така хората на Виктор Пицурка отчетоха втора поредна победа, след 2:0 в Естония на старта и оглавиха група „D” с 6 точки от два мача.

В друг мач от групата Турция постигна първа победа в квалификациите, надделявайки с класическото 3:0 у дома над Естония, а дербито между втория Унгария и третия Холандия се играе в момента.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор