2. - Други
  3. Русия направи обрат в Дубай за 2:1 срещу Южна Корея +ВИДЕО

Русия направи обрат в Дубай за 2:1 срещу Южна Корея +ВИДЕО

Груба вратарска грешка и гол след корнер заличиха пасива на Сборная

Русия победи Южна Корея с 2:1 в Дубай в контролна среща. Това бе шести пореден мач без загуба за ”Сборная” и край на серията от две поредни победи за азиатците.

Срещата в Дубай започна отлично за корейците. Един корнер в 6-ата минута доведе до удар на втора греда и меле, Дмитри Тарасов много лошо подложи глава и вместо да избие, само заложи топката за Шин-Вук Ким, който отблизо се разписа под гредата за 1:0.

Също 6 минути обаче бяха нужни на Русия да изравни след голяма грешка на противниковия вратар. Широков получи топката в наказателното поле и центрира ниско от аутлинията по земя, топката изглеждаше лесна за вратаря Юн, но той позволи тя да му мине между ръцете и през краката, а за Смолов остана елементарната задача да вкара буквално от голлинията – 1:1.

Тарасов се реваншира за грешката при първия гол и на свой ред реализира победното попадение в мача. Роман Широков центрира отдясно, а от границата на вратарското поле Тарасов с глава намери далечния долен ляв ъгъл – 2:1 и успех за отбора на Фабио Капело.

И двата отбора се класираха директно за Мондиал 2014 след квалификационната битка в Европа и Азия и вече започнаха усилена подготовка за световното.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор