2. - Други
  3. Сърбия с важен обрат над Северна Ирландия (видео)

Сърбия с важен обрат над Северна Ирландия (видео)

С постигнатата победа сърбите остават в борбата за второто място в група "C"

Отборът на Сърбия постигна победа с 2:1 като домакин на Северна Ирландия. Двубоят, игран на стадиона на "Цървена Звезда" бе евроквалификация за първенството през 2012 в Полша и Украйна. Съоръжението в Белград беше празно, тъй като "плавите" изтърпяват наказание да играят пред празни трибуни.

В 38-та минута Брънт изпълни странично хвърляне, мятайки топката в наказателното поле на сърбите, където МакОули вкара за 1:0.  В 41-та минута Лаферти можеше да направи 2:0 от чиста позиция, но ударът му мина над вратата на домакините.

През втората част западните ни съседи се събудиха и показаха повече острота в атака. В 65-та минута Милан Йованович проби в наказателното поле на ирландците и подаде към Марко Пантелич, който изравни от около 10 метра.

В 74-та минута Зоран Тошич зарадва феновете на "плавите", вкарвайки победното попадение след подаване на Милош Нинкович. След победата Сърбия има 7 точки от 5 двубоя и се намира на 3-то място в групата. Първи са италианците с 13 точки, следвани от Словения със 7т.

Северна Ирландия се намира на 5-та позиция в групата с актив от 5т. от 4 сблъсъка.