2. - Други
  3. Сент Етиен надви Сошо и запази четвъртата си позиция

Сент Етиен надви Сошо и запази четвъртата си позиция

"Зелените" победиха с 3:1 гостуващия Сошо

Отборът на Сент Етиен победиха гостуващия Сошо с 3:1 в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1. Мевлют Ердинч се отчете с два гола за "зелените" а третото попадение бе дело на Франк Табану. Почетния гол за гостите отбеляза Едуард Бютен.

След нулева първа част Ердинч откри резултата минута след началото на втората. Само пет по-късно "зелените" поведоха с 2:0, благодарение на Табану. В 66-ата минута Бютен намали резултата и даде надежди на Сошо, че може да стигне до нещо.

В 82-рата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след като Седрик Бакамбю получи втори жълт картон и бе изгонен. Сент Етиен се възплзва от численото си предимство и минута преди края на редовното време Ердинч оформи крайното 3:1 с второто си попадение в двубоя.

Благодарение на победата си Сент Етиен остава на четвъртата позиция, която дава право на участие в Лига Европа, с актив от 51 точк. Сошо остава на предпоследното място с 25 точки.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)