2. - Други
  3. Сент Етиен победи 10 от Лил (+ВИДЕО)

Сент Етиен победи 10 от Лил (+ВИДЕО)

Сент Етиен вкара два пъти през второто полувреме, за да постигне победа с 2:0 над останалия по-късно с 10 човека тим на Лил в Лига 1 тази вечер.

Симон Кяер и Саломон Калу имаха ранни възможности за гостите от Лил, докато Флоран Балмон беше най-близо, но стреля встрани от вратата на домакините.

Калу имаше серия от шансове преди почивката преди Рено Кохад да тества вратаря на Лил с 25-метров удар.

След тих старт на второто полувреме Лил продължи да създава повечето положения, но Сент Етиен откри резултата. Брандао отбеляза с глава отблизо след центриране на Фози Гулам.

Нолан Ро насмалко щеше да възстанови статуквото след две минути, но ударът му с левия крак бе спасен.

Домакините съумяха да удвоят своя аванс в 61-ата минута, когато шут на Румен Хума бе париран по пътя си от Франк Табану, който лесно завърши за 2:0.

Ситуацията за гостите се влоши още повече след две минути. Балмон обвини рефера, че не е отсъдил нарушение при една атака и видя червения цвят.

Брандао беше близо до втория си гол в мача, като опита далечен удар срещу Винсен Енйеама, но стражът на Лил успя да спаси.

С победата Сент Етиен, който е четвърти, скъси разликата между тях и Лил, който е трети в таблицата на 3 точки.