2. - Други
  3. Шахтьор /Донецк/ стана шампион на Украйна по футбол

Шахтьор /Донецк/ стана шампион на Украйна по футбол

В мач от 29-тия кръг на украинското футболно първенство отборът на Шахтьор (Донецк) победи като гост Заря (Луганск) с 3:1 и стана шампион на Украйна два кръга преди края на първенството

В мач от 29-тия кръг на украинското футболно първенство отборът на Шахтьор (Донецк) победи като гост Заря (Луганск) с 3:1 и стана шампион на Украйна два кръга преди края на първенството. Отборът от Донецк има в актива си 63 точки и не може да бъде настигнат до края на шампионата. Така Шахтьор за пета поредна година стана шампион на Украйна по футбол и за девети път в своята история.

Мачът, както и всички останали срещи от 29-тия кръг на украинското първенство, се игра без зрители с цел безопасност. И трите гола за Шахтьор бяха отбелязани от бразилци - Луис Адриано вкара 2 гола, а Едуардо да Силва - един. С гол на Луис Адриано в 16-та минута Шахтьор поведе с 1:0, в 29-та минута Луис Адриано увеличи на 2:0, в 45 плюс 4 минути Желко Любенович намали на 1:2, но в 90 плюс 2 минути Едуардо да Силва оформи крайния резултат - 3:1 за Шахтьор.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)