2. - Други
  3. Шампионът Олимпиакос тръгна с инфарктен успех в Гърция

Шампионът Олимпиакос тръгна с инфарктен успех в Гърция

Джебур донесе първа победа на тима с гол в последната минута

Отборът на Олимпиакос стартира защитата на титлата си в гръцкото първенство с успех 2:1 над Ксанти, а това беше първи мач за отбора на местно ниво, въпреки че срещата е от 3-ия кръг. Както е известно, заради корупционния скандал в Гърция отборите на Олимпиакос (Волос) и Кавала бяха извадени от Суперлигата.

Всичко това отприщи серия от съдебни спорове на различни инстанции, които до момента блокират попълването на групата. До средата на тази седмица обаче Гръцката лига ще вземе решение дали ще продължи първенството с 14 отбора или пък ще бъдат вкарани административно Левадиакос и Докса (Драма), които са следващите в класирането на гръцката втора лига. Не само в елита, но и в долните нива първенството все още не е стартирало, тъй като не е ясно кой отбор в коя лига ще играе.

Отборът на Ернесто Валверде, който падна 0:1 от Олимпик Марсилия на старта в Шампионската лига, трепереше до последните 5 минути за победата. Гостите от Ксанти откриха резултата в 14-ата минута с точно изпълнение на бразилеца Марселиньо, но в 86-ата минута Марко Пантелич изравни с удар с глава на далечната греда. Крайното 2:1 оформи Рафик Джебур в последната минута на мача, също с глава, след като се разписа при центриране от корнер. Веднага след гола на Пантелич пък Едимар Фрага от състава на северняците беше отстранен от игра за втори жълт картон.

Другите мачове от 3-ия кръг, които се играха тази седмица:
Янина- Астерас Триполис 3:1
АЕК- Ерготелис 1:0
Паниониос- ПАОК 1:2
Керкира- Панайтоликос 2:3
Атромитос- Панатинайкос 1:1

Класиране: Панатинайкос - 7 точки, ПАОК и Панайтоликос по 6 точки, Атромитос -5 (3).