2. - Други
  3. Спартак Москва започва преговори с Мирча Луческу

Спартак Москва започва преговори с Мирча Луческу

Ръководството на руския футболен гранд Спартак Москва започва преговори с Мирча Луческу за нов старши треньор на отбора, съобщава ИТАР-ТАСС

Ръководството на руския футболен гранд Спартак Москва започва преговори с Мирча Луческу за нов старши треньор на отбора, съобщава ИТАР-ТАСС. 68-годишният румънски специалист има договор за още един сезон с Шахтьор Донецк, но е получил разрешение от собственика на украинския шампион Ринат Ахметов да започне разговори с представителите на руския клуб.

Интерес към Луческу има и турският гранд Галатасарай. Спартак Москва завърши сезона под ръководството на временния наставник Дмитрий Гунко, който замени уволнения през април Валерий Карпин. Отборът обаче не успя да се класира в Евротурнирите, след като остана на шесто място в шампионата.

Луческу работи в Шахтьор от 2004 година, като под негово ръководство отборът от Донецк спечели осем шампионски титли, пет купи на Украйна, а през 2009 година завоюва и трофея в турнира за купата на УЕФА.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)