2. - Други
  3. Тетекс спечели Купата на Македония

Тетекс спечели Купата на Македония

Тимът се наложи над Шкендия след изпълнение на дузпи

Отборът на Тетекс спечели за втори път в клубната си история Купата на Македония по футбол. На финала на националния стадион "Филип II" в Скопие възпитаниците на Горазд Михайлов победиха Шкендия с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията не паднаха попадения. Музафер Еджупи изведе Шкендия напред след четвърт час игра, но в 27-ата минута вратарят Надис Вели игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон. С човек повече Тетекс започна да доминира и Дарко Мицевски изравни в средата на второто полувреме след подаване на Генч Исени.

При седмите изпълнения Исени вкара, а Седат Бериша не успя да преодолее вратаря Ванче Манчевски и това донесе втория трофей за клуба от турнира след 2010 година. Любопитното е, че Тетекс е последен в първенството и със сигурност изпада от елита, но ще представя Македония в квалификациите на Лига Европа. Мачът се игра пред празни трибуни, а за първи път в историята на македонския футбол двубой беше ръководен от главен съдия и четирима асистенти.

Както е известно, финалът за Купата на Македония трябваше да се състои на 22 май, но беше прекратен заради етническо напрежение между враждуващи македонски и албански фенове. Мачът бе прекъснат още в 20-а минута заради опасения, че националистическите скандирания може да предизвикат безредици. И двата отбора-финалисти са от западния град Тетово, където през 2001 година имаше тежки сблъсъци между сили на македонската държава и албански партизански отряди. Отборът на Шкендия е подкрепян предимно от етнически албанци в Тетово, докато феновете на Тетекс са македонски православни християни.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор