2. - Други
  3. ЦСКА Москва остава лидер в Русия, Зенит наниза пет гола (видео)

ЦСКА Москва остава лидер в Русия, Зенит наниза пет гола (видео)

ЦСКА Москва и Зенит се върнаха на попедния път

ЦСКА Москва се върна на победния път и остана лидер в класирането в руската висша лига, побеждавайки Том Томск с 3-0 като домакин. Всичките 3 гола паднаха в рамките на 15 минути. Нападателят на "армейците" Думбиа се отличи с две попадения - в 53-ата и 68-ата. Междувременно в 63-ата минута току-що влезлият Кейсуке Хонда също отбеляза.

Другият претендент за титлата в руското първенство Зенит, наниза пет гола в днешната си среща. Отборът от Санкт Петърбург гостува на Криля Советов, а в мачът имаше цели 7 попадения. Домакините загубиха с резутат 2-5.

През първото полувреме в рамките на 12 минути паднаха пет гола. За Зенит отбелязаха Мигел Дани (22'), Роман Широков (29'), Никлъс Ломберц (32') и Виктор Фейцулин (34'). За домакините успя да вкара Павел Яковлев (31'). През второто - паднаха нови две попадения. Павел Яковлев (51') и Роман Широков (78' д.) се отличиха с нови попадения.

След 21-вия кръг ЦСКА Москва води в класирането с 45т. пред Зенит с 43т. и Динамо Москва с 38т.