2. - Други
  3. ЦСКА (Москва) се класира без проблеми за четвъртфиналите на турнира за Купата на Русия

Динамо (Москва) с драматичен обрат срещу ФК Химки в друг мач от надпреварата

ЦСКА (Москва) надделя с класическото 3:0 над третодивизионния ФК Тюмен в осминафинален мач от турнира за Купата на Русия. Срещата се игра на стадион „Лужники” в Москва, а домакините излязоха с гол напред в 33-ата минута, когато Кейсуке Хонда успя да се разпише за 1:0.

Павел Мамаев успя да покачи на 2:0 в 69-ата минута, а Ахмед Муса оформи крайното 3:0 в 84-ата. Така ЦСКА (Москва) надделя с 3:0 и си осигури място на четвъртфиналите.

В друг мач от осминафиналната фаза Динамо (Москва) победи с 2:1 втородивизионния ФК Химки. Двубоят бе проведен на „Арена Химки”, а на почивката на срещата резултатът бе 0:0.

Владимир Соболев изведе ФК Химки с гол напред в 55-ата минута, но в 82-ата Кевин Курани успя да възстанови равенството, бележейки попадение за 1:1. Крайното 2:1 в полза на Динамо (Москва) оформи Андрей Панюков в 87-ата минута, а с този гол Динамо си гарантира и победата в срещата и се класира за четвъртфиналната фаза.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор