2. - Други
  3. ЦСКА спечели голямото дерби на Москва

ЦСКА спечели голямото дерби на Москва

Гол на Вагнер Лав в добавеното време попари Спартак – 2:1

Отборът на ЦСКА (Москва) постигна драматична и много важна победа с 2:1 над тима на Спартак в голямото столично дерби. Срещата на Лужники” от 15-ия кръг на руската Премиер лига бе доста равностойна, но и скучна до 70-ата минута на мача. След това обаче тя се превърна в истинско дерби, което завърши с драматичен край, а в герой за „армейците” се превърна завърналият се от Палмейрас – Вагнер Лав.

До 70-ата минута двата отбора не успяха да си отбележат гол. Това направи пръв бранителят на ЦСКА Василий Березуцкий, който в 72-ата минута си отбеляза нелеп автогол, след като засече остро центриране на Баженов и го прати под плонжа на своя вратар Акинфеев.

ЦСКА обаче не се примири със загубата и само 10 минути по-късно изравни чрез Игнашевич. Националът направи резултата 1:1, а в третата минута на добавеното време Вагнер Лав стреля силно, а топката се отклони в краката на Щранцел и матира Песяков за крайното 2:1 в полза на ЦСКА.

С този успех „армейците” запазиха живи шансовете си за титла. ЦСКА е втори с 30 точки, на 9 зад лидера Зенит. Спартак пък се свлече на 6-о място с 20 точки.