2. - Други
  3. Уйпещ спечели купата на Унгария

Уйпещ спечели купата на Унгария

Оборът на Уйпещ победи Диошдьор с 4:3 след изпълнение на дузпи

Оборът на Уйпещ победи Диошдьор с 4:3 след изпълнение на дузпи и спечели купата на Унгария по футбол за девети път в клубната си история. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а "виолетовите" си осигуриха първи трофей от 12 години след по-точни изпълнения от бялата точка.

Тимът, който има 20 титли на Унгария, за последно спечели шампионата през 1998 година, а през 2002 година триумфира с купата на страната. Роберт Литауски откри резултата за Уйпещ в шестата минута, след като засече отблизо в мрежата центриране от фаул от ляво на Балаж Балог. Диошдьор стигна до изравняване в самия край.

В първата минута на добавеното време Патрик Бача успя да изравни. В 95-ата минута Тамаш Кадар от "червено-челите" получи втори жълт и червен картон, но Уйпещ не се възползва от числения си превес. При дузпите обаче възпитаниците на Небойша Виниевич вкараха и при четирите си изпълнения, докато Уилям Алвеш и Сенад Хушич пропуснаха за Диошдьор и това се оказа решаващо.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)