2. - Други
  3. Виктория Пилзен пише история в евротурнирите

Виктория Пилзен пише история в евротурнирите

Чехите се класираха за плейофа за влизане в Шампионската лига от първи опит след 3:2 срещу Розенборг в реванша

Отборът на Виктория Пилзен пише със златни букви своята история в евротурнирите. След като през миналия сезон стана шампион на Чехия за първи път, днес клубът елиминира норвежкия Розенборг. Виктория победи като домакин с 3:2 след обрат в мача, а изненадващата победа с 1:0 в Осло означава, че с общ резултат 4:2 чехите ще се борят за място в групите на Шампионската лига.

На реванша в Чехия Лустиг даде преднина на Розенборг минута преди края на първото полувреме и изравни общия резултат в двата мача. Виктория не се пречупи духом срещу традиционния участник в лигата на богатите и обърна мача през втората част.

Бакош изравни за 1:1 в 56-ата минута, а само 4 по-късно Пилзен вече водеше с 2:1 след попадение на Колар. Прица отново даде надежда на скандинавците в 77-ата минута и направи 2:2. Розенборг тръгна мощно напред в търсене на победен гол, но това им струва скъпо. Втори гол на Колар в 78-ата минута сложи край на спора и прати Виктория Пилзен напред след 3:2 в реванша.

Така в петък Виктория Пилзен чака да разбере своя съперник за влизане в Шампионската лига, а Розенборг ще участва в жребия за Лига Европа.

В друг мач от турнира на най-добрите Щурм Грац победи минимално унгарския Зестафони с 1:0 и след хикс 1:1 в първия мач ще щурмува групите на Шампионската лига. Единственият гол за австрийците в мача вкара Киенаст в 68-ата минута.