2. - Други
  3. Волга и Ростов бият в баражите за оставане в руския елит

Волга и Ростов бият в баражите за оставане в руския елит

Волга победи Нижни с 2:1 в градското дерби, Ростов размаза Шинник с 3:0

Отборите на Волга (Нижни Новгород) и ФК Ростов постигнаха победи в първите баражни мачове за запазване на местата си в руската Висша лига.

Волга се наложи с 2:1 (0:1) над съгражданите си от ФК Нижни Новгород. Александър Салугин откри за символичните гости в 32-ата минута, но в 61-ата и в 64-ата минута Иля Максимов обърна развоя в полза на Волга, който завърши на 14-а позиция в елитната група. Нижни Новгород пък остана 3-и в крайното класиране на Първа дивизия.

В другия бараж Ростов се справи с 3:0 (2:0) с Шинник (Ярославл). Румънският национал Разван Кочиш откри резултата в 8-ата минута, а Дмитрий Кириченко удвои в 45-ата. Роман Адамов оформи крайното 3:0 в 70-ата минута.

Реваншите са на 22-и май, а крайните победители ще играят от новия сезон във Висшата лига. Там със сигурност попадат и първите два състава в редовния сезон на Първа дивизия- Мордовия (Саранск) и Алания (Владикавказ).

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор