2. - Други
  3. Войводина спечели първата си купа на Сърбия

Войводина спечели първата си купа на Сърбия

Енвер Аливодич и 18-годишният защитник Сърджан Бабич донесоха историческия успех за отбора от Нови Сад

Отборът на Войводина Нови Сад победи с 2:0 Ягодина и спечели за първи път в историята си турнира за Купата на Сърбия, след като загуби предишните си шест участия във финалния мач. Това беше и повторение на битката за трофея от миналата година, когато обаче Ягодина спечели.

Крилото Енвер Аливодич, който беше най-активният състезател в редиците на Войводина, изведе своя тим напред в 41-ата минута след точен удар от около 12 метра. 18-годишният защитник Сърджан Бабич пък оформи крайното 2:0 в началото на второто полувреме, когато засече с глава центриране от пряксвободен удар. Това класира Войводина за Лига Европа.

"Благодаря на моите съотборници и на феновете, които ни подкрепиха в мача. Чувството е невероятно! Аз обаче искам да се задържа здраво стъпил на земята и да продължа да се развивам", заяви Бабич след триумфа.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)