2. - Други
  3. Вторият отбор на Твенте падна с 0:3 от Стандарт (Лиеж) в контрола

Вторият отбор на Твенте падна с 0:3 от Стандарт (Лиеж) в контрола

Холандският вицешампион Твенте записа тежка загуба в контролата срещу Стандард (Лиеж). След като вчера надвиха Фенербахче с 4:3, днес футболистите на старши треньора Ко Адриансе нямаха никакви аргументи срещу белгийския тим и отстъпиха с 0:3.

Националният страж на България Николай Михайлов, който през седмицата поднови договора си с Твенте, не игра в мача. Преди почивката на вратата бе ветеранът Сандер Бошкер, а през второто полувреме пази Марсман.

Не само Ники Михайлов, но и почти всички титуляри на Твенте получиха почивка. Техните заместници не можаха да се противопоставят на агресивната игра на Стандард и белгийците поведоха в 17-ата минута с попадение на Мохамед Чите. Малко след почивката Стандард стигна до втори гол, а в 52-ата минута Камара оформи крайното 3:0.

Следващата проверка на Твенте е в сряда срещу турския гранд Галатасарай.