2. - Други
  3. Зенит бие с два гола на Хълк, но Криля Советов изпусна две дузпи

Зенит бие с два гола на Хълк, но Криля Советов изпусна две дузпи

Дебютът на Андре Вияш-Боаш в Русия поднесе много емоции, Зенит пак е на 3 точки зад лидера Локомотив (М)

Зенит очаквано победи Криля Советов с 2:1 у дома в последна среща от 22-ия кръг на Премиер лигата в Русия и отново се доближи само на 3 точки зад лидера Локомотив (Москва). В герой за новия отбор на Андре Вияш-Боаш се превърна Хълк, който вкара и двата гола.

Но гостите сами са си виновни за поражението, защото централният им нападател Луис Кабайеро изпусна две дузпи само за 9 минути през втората част.

Още в 4-ата минута Иван Таранов спъна Кержаков в наказателното поле при извеждащ пас и Хълк заби силно под гредата от дузпата за 1:0.

Зенит удвои 7 минути след паузата след голяма грешка на вратаря на гостите. Хълк получи отдясно и мина защитник на скорост, после опита да пусне успоредно на голлинията, но в опита си да лови или избие вратарят Веремко отклони между краката си към мрежата за 2:0.

Само две минути по-късно Криля намали след голямо меле. Кабайеро подаде на Цагалов, който от движение се разписа в близкия ляв ъгъл, въпреки намесата на Лодигин – 2:1.

Драмата дойде после, когато гостите изпуснаха две дузпи и не взеха нищо от мача. Първо Фейзулин направи дузпа, но Кабайеро я изпусна, а после и португалецът Нето направи нова дузпа за Криля, ала Кабайеро не си взе поука и отново изпусна.

С успеха Зенит вече има 44 точки и изостава само на 3 зад лидера Локо (Москва) (47). Криля Советов е 11-и с 24.

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)