2. - Други
  3. Зенит развинти 9 от Спартак в Москва и се изравни с втория Анжи (видео)

Зенит развинти 9 от Спартак в Москва и се изравни с втория Анжи (видео)

Хълк и Аксел Витцел блестят за шампионите, вратарят на столичани провали своите

След загубата от Динамо и равенството срещу ЦСКА, руският шампион Зенит Санкт Петербург най-после успя да вземе и победа над московски клуб, налагайки се над Спартак с категоричното 4:2 в срещата от 18-ия кръг на местното първенство.

Двубоят на стадион „Лужники” бе равностоен до почивката, но след нея хората на Лучано Спалети успяха да решат всичко в своя полза. Не малка вина за загубата имаше стражът на Спартак Андрей Дикан, който можеше да не допусне поне две от попаденията в своята врата.

Той не се намеси добре в 21-ата минута, когато силен удар на Хълк го свари неподготвен и така резултатът бе открит. Само пет минути по-късно Артем Джуба възстанови статуквото, ала малко преди паузата Аксел Витцел направи 2:1.

В 69-ата минута аржентинският бранител на домакините Николас Пареха бе изгонен заради втори жълт картон, а само две по-късно Витцел бе оставен сам в наказателното поле, а Дикан отново бе неубедителен и топката някак си влезе във вратата му за трети път – 3:1.

В 78-ата минута Роман Широков вкара най-красивото попадение в двубоя, разписвайки се с красив прехвърлящ удар от над 20 метра, а в 81-ата нигериецът Еменике оформи с глава крайното 2:4.

В добавеното време друг аржентинец на Спартак – резервата Инсуаралде, също бе изгонен и така московчани доиграха срещата с 9 души на терена.

След победата Зенит събра 37 точки и се изравни с втория в класирането Анжи, които изостава на 3 от лидера ЦСКА (Москва), на когото „милионерите” гостуват в неделя.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор