2. Други спортове
  3. Холандия победи Нова Зеландия в мъжкия турнир по хокей на трева

Холандия победи Нова Зеландия в мъжкия турнир по хокей на трева

"Лалетата" се разправиха с "кивитата" - 5:1

Холандия победи Нова Зеландия с категоричното 5:1 и оглави еднолично класирането в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на трева за мъжеи. След мача си от третия ден, "лалетата" са с пълен актив от девет точки, следвани от Германия с шест, но Бундестимът има мач по-малко, който играе по-късно днес срещу аутсайдера Индия.

Изненадващо, новозеландците поведоха в резултата след пет минути игра, когато Симон Шилд отбеляза за 1:0. Бронзовите медалисти от последното световно първенство обаче се отърсиха бързо от шока и спечелиха първата част с 3:1 след голове на Родерик Войстхоф, Минк ван дер Верден и Били Бакер, който вкара и през второто полувреме. Роберт Кемперман пък оформи крайното 5:1 с попадение в последните секунди на мача.

6. Белгия 2 0 0 2 2:5 0

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия