2. Други спортове
  3. Кимбърли Роуд стана първият американски спортист с медал в индивидуален спорт на пет поредни Олимпиади

Американката спечели златото на скийт в турнира по стрелба

Американката Кимбърли Роуд стана олимпийска шампионка в дисциплината скийт (жени) на турнира по стрелба от Олимпийските игри в Лондон. Втора остана китайката Вей Нин, а трета - Данка Бартекова (Словакия).

Със спечеленото злато Кимбърли Роуд стана първият американски спортист, спечелил медал в индивидуален спорт на пет поредни Олимпиади.
Роуд фиксира 99 точки, с което изравни световния и подобри олимпийския рекорд в дисциплината.

Тя печели първото си злато на "дабъл трап" още като тийнейджърка в Атланта през 1996 година, след което взима бронз четири години по-късно в Сидни, връща си златото в Атина 2004 и печели сребро в Пекин 2008.

Носителката на сребърен медал Вей Нин записа 91 точки, а Данка Бартекова спечели бронз след престрелка с рускинята Марина Беликова. Двете завършиха с по 90 точки. състезанието участваха 17 жени, като до финала достигнаха шест.

6. Кристине Венцел (Германия) - (68, 21), 89

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия