2. Други спортове
  3. Българин е четвърти на турнир по конен спорт

Българин е четвърти на турнир по конен спорт

Ангел Няголов с кон Чакбол се представи отлично в състезанието за Гран при "Митилинео" на турнира от Световната купа

Ангел Няголов с кон Чакбол завърши на четвърто място в състезанието за Гран при "Митилинео" на турнира от Световната купа по прескачане на препятствия в Атина.

Осем състезатели преминаха основния паркур без грешка и намериха място в баража за определяне на победителя, сред тях и българският ездач. Няголов и Чакбол допуснаха едно събаряне, което им отреди четвъртата позиция в изпитанието с височина на препятствията 155 см.

Победител стана италианецът Филипо Кодеказа с кон Лугано с чист бараж и най-добро време от 46:94 сек. Неговият сънародник Роберто Превитали с кон Котарго Блу също беше безгрешен, но по-слабо време му отреди второто място. Украинецът Константин Золин с кон Хендинг получи 4 наказателни точки за събаряне, но с по-добро време от Няголов зае третото място.

Състезанието е квалификационен паркур за Олимпийските игри 2024 г. в Париж.

Росен Райчев, Ангел Няголов, Ивайло Бонев, Антон Дацински и Венцислав Изов ще представят България в отборната надпревара в неделя.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024