2. Други спортове
  3. България доминира с двойна победа на Световно първенство по брейкинг за младежи

България доминира с двойна победа на Световно първенство по брейкинг за младежи

Двойна победа, гордост и уважение донесе българската делегация по брейкинг от Световното първенство за младежи „World breaking kidz battle“ в Любляна, Словения.

В индивидуалното представяне Пламена Георгиева с танцов псевдоним „Bgirl Fire bird” спечели за втора поредна година битките за младежи в категория девойки до 18 г. След проведените квалификации срещите продължиха между 32 участнички. С голяма лекота на движение и самочувствие Пламена надигра съперничките си в три последователни батъла, като това проправи пътя и до финалната среща, където се изправи срещу представителката на Украйна „Bgirl Sonya”. Срещата от този танцов сблъсък завърши с 3:0 рунда в полза на „Fire bird“.

Вторият успех е в груповото надиграване на отборите между държавите. След проведеното представяне на всеки един отбор Българският тийм беше избран сред четирите най-добри , които да се съревновават за първото място. С голямо превъзходство и убедително гласуване българите спечелиха първият си батъл срещу отбора на Беларус. Така си запазиха място за финал срещу смесеният отбор между Швейцария и Франция, който надиграха в батъла с 4:3 гласа в полза на България.

Състезанието се проведе за трета поредна година в Любляна, Словения, където взеха участие състезатели от 17 държави - България, Словения, Швейцария, Франция, Италия, Полша, Хърватия, Украйна, Англия, Казакстан, Беларус , и др.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София