2. Други спортове
  3. Един бронзов медал спечелиха родните бадминтонисти на Европейското лично първенство

Линда Зечири се окичи с бронза, докато Петя Неделчева остана без отличие

На завършилото вчера в Швеция, в град Карлскрона, Европейско лично първенство за мъже и жени, българските спортисти постигнаха отлични резултати.

При жени единично и двете ни елитни състезателки, Петя Недлчева с номер 18 в световната ранглиста и Линда Зечири с номер 28 достигнаха до четвъртфиналите, където след отлино организирана и прецизна игра, Линда Зечири се наложи с 2:0 гейма 21:18 ; 21:18 над шампионката на Чехия, Кристина Лудикова – Гавнхолт и спечели първият бронзов медал за страната на Европейско първенство в дисциплината жени единично.

Петя Неделчева след като водеше със спечелен първи гейм и водеше във втория с 20:17 загуби 20:22, а след това и срещата с 1:2 гейма срещу шампионката на Холандия, Йао Джи. Така след четвъртото си участие на четвъртфинал на Европейско първенство, Неделчева отново остана без медал, докато 24 годишната бързопрогресираща състезателка Линда Зечири завоюва още при първото си класиране на четвъртфинал на Европейско.

Успешно беше и първото участие на 17 годишните сестри Стефани и Габриела Стоеви, които след 2 победи в основната схема срещу силните двойки от Швейцари и Финландия, отстъпиха на осминафинал на много по опитните Шведки и се наредиха в първата десетка, като се класираха на 9-то място.

Още едно 9-то място спечели и смесената ни двойка Стилян Макарски и Диана Димова.

Победи при единично мъже в основната схема спечелиха и Стилян Макарски срещу Шведският състезател Борг и Красимир Янков срещу шампиона на Латвия.

Определено отлично беше представянето на Българския състав на това първенство, обявиха от родната федерация.

На снимката: І място – Тине Баун(Дания), ІІ място – Джулианне Шенк(Германия), ІІІ място – Линда Зечири(България)

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София