2. Други спортове
  3. Мартин Нанчев остана на крачка от медал на 500 метра едноместно кану

Мартин Нанчев остана на крачка от медал на 500 метра едноместно кану

Дария Павлюк финишира пета на Световното по кану-каяк в Пловдив

Мартин Нанчев се нареди на четвърто място във Финал А на 500 метра едноместно кану при юношите на Световното първенство по кану-каяк за младежи до 23 години, юноши и девойки в Пловдив.

Българският състезател направи много силни последни метри и финишира с време 01:57.003 минути, като остана много близо до третото място и бронзовото отличие, което отиде при Александър Минеев с време 01:56.722. Златния медал в дисциплината спечели бразилецът Матеус Нунес, а среброто бе за Максим Мурауски. Това бе втори финал за Мартин Нанчев, който завърши пети в 1000-метровата дистанция.

В другия Финал А с българско участие в днешния последен ден от планетарния шампионат в Пловдив Дария Павлюк се нареди на пета позиция на 500 метра едноместно кану при девойките. В тази дисциплина победителка стана Мейси Лиу, пред Александра Власова и Юлия Киш-Батка. Това бе втори финал на Световното първенство и за Дария Павлюк, която финишира също на пето място и в 1000-метровата дистанция.

Йоана Георгиева, която ще участва на Олимпийските игри в Париж, завърши на трета позиция във Финал Б на 500 метра едноместен каяк при девойките до 23 години.

Радостина Ангелова спечели Финал Б на 200 метра едноместно кану при девойките, а Светломир Иванов остана последен от девет лодки във Финал Б на 1000 метра едноместен каяк при юношите.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година