2. Други спортове
  3. Седем българи на полуфинали на Световно първенство по кану-каяк до 18 и до 23 години

Георгиева и Пенчев най-бързи в сериите си

Седем български състезатели се класираха за полуфиналите на Световно първенство по кану-каяк за юноши и девойки до 18 години и за младежи и девойки до 23 години в Аурондзо (Италия).

Йоана Георгиева, която в сутрешната сесия спечели титлата на 200 метра едноместен каяк при 23-годишните, продължи силното си представяне с първо място и в сериите на по-дългата дистанция на 500 метра с 1:53.02 минута.

В същата възрастова група и дисциплина при младежите Иван Пенчев също беше най-бърз в серията си с 1:39.39 минута.

На полуфиналите утре при 23-годишните продължава още Преслав Георгиев на 500 метра едноместно кану.

В надпреварата при 18-годишните за полуфиналите се класираха Радостина Ангелова на 200 метра едноместно кану, Мартин Нанчев на 500 метра едноместно кану, както и Йоана Бъчварова и Светломир Иванов - на 500 метра едноместен каяк.

0% лихва по кредитните карти от Fibank до края на 2024 г.