2. Други спортове
  3. Скуош: Никол Дейвид взе десета титла за сезона

Скуош: Никол Дейвид взе десета титла за сезона

Най-силната състезателка по скуош Никол Дейвид от Малайзия спечели турнира Хонконг с награден фонд 104 000 долара, след като преодоля на финала австралийката Рейчъл Гринам с 14:12, 11:13, 11:8, 11:8 след 53 минути игра. Това бе десета титла за 2008 година за живеещага в Амстердам №1 в света, която записа и 53-а последователна победа.

Най-силната състезателка по скуош Никол Дейвид от Малайзия спечели турнира Хонконг с награден фонд 104 000 долара, след като преодоля на финала австралийката Рейчъл Гринам с 14:12, 11:13, 11:8, 11:8 след 53 минути игра. Това бе десета титла за 2008 година за живеещага в Амстердам №1 в света, която записа и 53-а последователна победа, предаде Racketi.com.

Мачът за трофея в Хонконг беше много оспорван. 25-годишната малайзийка спаси четири геймбола в първата част, преди да триумфира. След това световната шампионка Дейвид загуби втория гейм, но после не даде шанс на съперничката си.

При мъжете турнирът в бившата британска колония бе от категорията PSA Super Series Platinum (награден фонд 145 000 долара). Титлата си защити номер едно на планетата Амр Шабана от Египет. Левичарят от Гиза също стигна до успеха доста трудно. Той преодоля Грегори Готие от Франция след 11:7, 13:15, 8:11, 11:2, 11:3 за час и 16 минути игра.

25-годишният Готие поведе с 2-1 гейма, но после като че ли силите го напуснаха и Шабана взе своето.
Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков