2. Други спортове
  3. Южна Африка пише история, спечели за четвърти път световната титла по ръгби

Южна Африка пише история, спечели за четвърти път световната титла по ръгби

Страната надделя над Нова Зеландия на финала

Република Южна Африка спечели за четвърти път световната титла по ръгби. Във финала на десетото световно първенство пред над 80 000 зрители на "Стад дьо Франс" РЮА победи трикратния световен шампион Нова Зеландия с 12:11.

„Спрингбокс“ не направиха нито едно есе в мача и отбелязаха всичките си 12 точки през първото полувреме, но бяха изключително дисциплинирани, което даде резултат и по този начин страната защити титлата си от 2019 г. „Al Blacks“ играха близо час в намален състав, което до голяма степен компрометира шансовете им за титла.

За южноафриканците това е четвърти спечелен финал при четири участия в мача за титлата, а отборът спечели и всеки от трите си елиминационни мача с разлика от точно една точка.

В мача за бронзовите медали Англия победи Аржентина с 26:23.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024