3. 10 от Байерн разнищиха Кьолн с 3:0

10 от Байерн разнищиха Кьолн с 3:0

Рибери бе изгонен в 33-ата минута, но Гомес, Алаба и Кроос разбиха Кьолн

Байерн Мюнхен разби Кьолн с 3:0 в мач от  17-ия кръг на Първа Бундеслига, въпреки че игра цял час с човек по-малко след червения картон на Франк Рибери в 33-ата минута на мача. Трите гола за баварците паднаха през втората част, а автори на попаденията бяха Марио Гомес, Давид Алаба и Тони Кроос.

Първото полувреме премина под диктовката на Байерн, но гол във вратата на гостите така и не падна. Франк Рибери беше най-активен в атаката на Байерн в първите минути, но първо вратарят Рензинг, а после Жеромел блокираха ударите на французина.

В 33-ата минута обаче Франк Рибери направи огромна глупост като си изкара два жълти картона само за няколко секунди. Първо
Рибери се спречка със Серено и двамата получиха жълти картони, а само секунди по-късно Рибери хвана за гушата своя съперник и получи втори жълт картон и напусна терена.

Въпреки численото си превъзходство Кьолн остана плътно прибран в защита и плати скъпо за това през втората част.

Байерн наниза цели три гола в мрежата на Кьолн и показа, че и с 10 души може да победи.

В 48-ата минута Жеромел сбърка, Тимосчук отне и подаде към Мюлер, Джемал го задържа, но той продължи и центрира към Гомес, който на празна врата направи 1:0.

Яяло изпусна да изравни в 61-ата минута, но Давид Алаба покачи на 2:0 в 63-ата минута. При един корнер топката мина през петима и достигна до Давид Алаба, който овладя на гърди не сгреши за 2:0.

Две минути преди края Ивица Олиц падна на границата на наказателното поле, но играта продължи, Алаба намери Тони Кроос и той разстреля Рензинг за 3:0.

Така Байерн е начело с 37 точки, а Кьолн е 10-ти с 21.