3. 5 от 5 за Холандия в група "D" (ВИДЕО)

5 от 5 за Холандия в група "D" (ВИДЕО)

Румъния измъкна точка от Унгария с гол в добавеното време

Отборът на Холандия постигна пета победа в група „D” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. Тази вечер „лалетата” се наложиха с класическото 3:0 като домакин на Естония. Мачът се игра на „Амстердам Арина”.

В друг двубой от група „D Унгария и Румъния не се победиха, завършвайки наравно 2:2 в среща, която се проведе на стадион „Ференц Пушкаш” в Будапеща.

След днешната си победа Холандия продължава да е лидер и вече е с актив от 15 точки, като има аванс от 5 пред Унгария и Румъния, които заемат съответно втората и третата позиция в групата. Естония е с 3 точки и е на 5-ото място.

В мача на „Амстердам Арина” и трите попадения паднаха през второто полувреме. Рафаел ван дер Ваарт откри резултата в 47-ата минута, а в 72-ата Робин ван Перси отбеляза второ попадения за Холандия. Крайното 3:0 в полза на „лалетата” оформи Рубен Шакен в 84-ата минута.

Унгария пък поведе с 1:0 срещу Румъния в 16-ата минута с гол на Вилмос Ванчак. В 68-ата обаче Адриан Муту изравни от дузпа – 1:1. Само 3 минути по-късно и домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар – зад топката застана Балаш Джуджак и с точно изпълнение изведе Унгария отново напред в резултата 2:1. Румъния се добра до изравнително попадение във 2-ата минута на добавеното време на двубоя, а автор на гола за крайното 2:2 бе Александру Чипчиу.

На 26-ти март Унгария гостува на Турция, а Холандия е домакин на Румъния. Естония приема на свой терен последния в групата тим на Андора.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен