3. 5-звезден ПСЖ съкруши Нант и стигна кота 50 точки в Лига 1 (ВИДЕО)

5-звезден ПСЖ съкруши Нант и стигна кота 50 точки в Лига 1 (ВИДЕО)

Ибра и компания съсипаха Нант с пет гола пред феновете на "канарчетата", напълнили за сефте сектора за гости в Париж

Френският шампион Пари Сен Жермен прегази Нант с 5:0 у дома в 21-ия кръг на Лига 1 и отново има аванс от 5 точки на върха пред Монако.

Любопитно беше, че агитката на Нант стана първата този сезон, която напълни сектора за гости на „Парк де Пренс”. Причина за празните места досега бяха увеличените цени на билетите за гости.

Но мачът не предложи много радост за привържениците на „канарчетата”. В 10-ата минута Кавани отклони с глава след корнер, вратарят Риу изби, но право в краката на Тиаго Силва и централният бранител лесно направи добавка за 1:0.

ПСЖ имаше тотален превес и получи един подарък от съдията. Верати падна прекалено лесно при единоборство с Алхадур и реферът Делеруе посочи бялата точка. Ибрахимович лесно прати вратаря Риу в погрешния ъгъл за 2:0.

И след почивката домакините диктуваха всичко. Ибрахимович направи пропуск с глава, но секунди по-късно Ван дер Вийл центрира високо, Матуиди с глава върна за Тиаго Мота и италианския халф простреля мрежата – 3:0 в 51-ата минута.

Четвъртият гол също изглеждаше лесен. Гостите подариха топката на Верати, Ибра се пребори с Джилободжи и пусна за Кавани, който с лекота вкара 13-ия си гол за сезона – 4:0.

Домакините бяха в настроение и налитаха като побеснели към вратата на съперника. Ибрахимович и Мота направиха нови пропуски, но Ибра вкара втория си гол след удар и рикошет в Джилободжи за 5:0.

Крушението бе пълно за Нант, защото статистиката сочеше, че отборът допуска за една вечер в Париж толкова голове, колкото допусна общо за месец и половина преди това в Лига 1.

ПСЖ е лидер и вече закръгли точките си на 50, пред Монако с 45 и Лил с 40. Нант има 32 на шесто място.

Манчестър Юнайтед впери поглед в звездата на Залцбург

Амар Дедич е обект на интерес от английския гранд

Радост за Челси! Джеймс подновява тренировки до дни

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори