3. Абърдийн шокира Юнайтед в контрола (ВИДЕО)

Абърдийн шокира Юнайтед в контрола (ВИДЕО)

Бербатов не попадна в групата, "дяволите" падат с 1:2, Флетчър се завърна след 9-месечна рехабилитация

Английският вицешампион Манчестър Юнайтед загуби изненадавщо  с 2:1 от шотландския Абърдийн в контролна среща. Мачът бе бенефис на дългогодишния играч и треньор на клуба Нийл Симпсън, който е и добър приятел на мениджъра на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън.

Рекордьорът по голове с националната фланелка на България и нападател на англичаните - Димитър Бербатов, остана извън групата за приятелския мач, в който взеха участие основно млади таланти от английския гранд.

През второто полувреме в редиците на Юнайтед се появи шотландският полузащитник Дарън Флетчър, който бе извън терените през последните 9 месеца заради колит, но в 59-ата минута взе капитанската лента от ръката на Райън Гигс и доигра срещата.

Домакините поведоха с 2:0 с голове на Хейс в 38-ата и  Шаугнеси в 71-ата. В 81-ата Юнайтед все пак успя да върне едно попадение чрез Андерсон, с което бе оформен и крайният резултат в мача.

Интересен факт е, че в тима на Манчестър Юнайтед бе и бившият нападател на тима Дуайт Йорк, който влезе в игра на почивката на мястото на Федерико Македа и игра цяло второ полувреме. Като резерва за англичаните влезе и друг бивш червен дявол - Куинтън Форчън.

Съставът на Манчестър Юнайтед:
 Давид Де Хеа (46'-Самуел Джонстън), Майкъл Кийн, Тайлър Блекет (68'-Куинтън Форчън), Томас Торп, Рио Фърдинанд (46'-Клейтън Блекмор), Ник Пауъл (59'-Дарън Флетчър), Андерсон, Федерико Македа (46'-Дуайт Йорк), Бебе, Райън Гигс (59'-Ларнъл Коул), Пол Скоулс (46'-Аднан Янузай).

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм