3. „Адзурините” наказаха домакина Швеция с човек по-малко - 2:1

„Адзурините” наказаха домакина Швеция с човек по-малко - 2:1

Младежкият национален отбор на Италия успя да постигне измъчена победа с 2:1 над домакините на Европейското първенство за младежи Швеция в мач от група „Б” на турнира. Възпитаниците на Пиерлуиджи Казиаги бяха по-добрият тим на терена, но през по-голямата част от мача трябваше да се справят с човек по-малко, след като Марио Балотели се превърна от герой в грешник и бе изгонен за глупав удар без топка.

Началото на мача бе по-добро за „адзурините”, в чиито редици най-активен бе младият футболист на Ювентус Себастиан Джовинко. Той, Акуафреска и Балотели непрестанно тормозеха отбраната Швеция и неизбежното дойде в 23-ата минута, когато Балотели финтира бранител пред себе си и с техничен удар завъртя топката в левия ъгъл на вратаря на Швеция за 1:0. Само 15 минути по-късно младата звезда на Интер се превърна от герой в грешник. Той изгуби едно единоборство от Понтус Вернблуум и след това го изрита без топка, за което моментално бе изгонен от главния съдия.

През втората част шведите натиснаха своя съперник, но без резултат, защото Италия успя да вкара втори гол още при първото си по-сериозно положение през втората част. Джовинко центрира от пряк свободен удар, а Акуафреска се извиси над всички в наказателното поле на Швеция и с глава прати топката в долния десен ъгъл за 2:0. До края на срещата домакините притиснаха Италия в собствената им половина, но натискът доведе само до почетно попадение, което падна минута преди края на срещата, когато Тойвонен разстреля Консигли, оформяйки крайното 1:2.

Така с тази победа Италия оглави класирането в група „Б” с актив от 4 точки, а Швеция остава втори с точка по-малко.