3. Американците удържаха 1:1 с 10 души в Швейцария (ВИДЕО)

Американците удържаха 1:1 с 10 души в Швейцария (ВИДЕО)

Жози Алтидор си изкара глупав червен картон за реплика към съдията, а швейцарците изравниха в края

Националният отбор на САЩ игра над 20 минути с човек по-малко и допусна изравнителен гол за 1:1 в контрола срещу Швейцария в Цюрих.

През първите 45 минути отборът на Юрген Клинсман изигра най-доброто си полувреме от световното в Бразилия насам. Бедоя, но не този от Левски, а Алехандро Бедоя от Нант, беше най-активен в американските редици в началото, но провали една наглед голова атака с ужасен последен пас.

Алтидор намери Бедоя и той достави добра топка за Майкъл Брадли, халфът на Торонто обаче би над целта. Шей получи пас от Алтидор на фланга и центрира, а Бедоя с глава прати право в ръцете на вратаря.

„Кръстоносците” пропуснаха голям шанс в 39-ата минута, когато Джердан Шакири търкули успоредно на вратата, а Мехмеди не успя да чукне в опразнената врата.

САЩ поведе с последното докосване за първата част. Гостите спечелиха пряк свободен удар и съотборникът на Кака в Орландо Сити – Брек Шей, изпълни много прецизно за 1:0.

Жози Алтидор направи голяма глупост и остави „янките” с 10 души в 68-ата минута. Съдията Лука Банти му вдигна директен червен картон за непристойна реплика към него.

Швейцария натисна с човек повече и 10 минути преди края резервата Владимир Щокер изравни след разбъркване при корнер.
Американците свалиха темпото в края и успяха да задържат ремито.

Следващият мач на Швейцария е на 10 юни в контрола срещу Лихтенщайн, а на 16 април САЩ ще играе контрола с Мексико.

В Испания: Губим по €700 млн. на година