3. Анчелоти пое щафетата от Гуардиола със Суперкупата на Германия в първото дерби за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн завоюва суперкупата след победа с 2:0 в дома на Борусия

Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия, побеждавайки местнияа противник Борусия (Дортмунд) с 2:0 на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

Точни за баварците бяха Артуро Видал и Томас Мюлер през втората част.

Официален дебют за Байерн направи доскорошният любимец на жълто-черните Матс Хюмелс. В началото на срещата Борусия показаха по-добра игра и Шинджи Кагава и Пиер Обамеянг имаха възможност да открият резултата преди да са изтекли и 10 минути. Османа Дембеле също имаше възможност да отбележи на два пъти между 32-ра и 33-та минута, но ударите му минаха встрани от целта.

До 40-та минута Байерн по-скоро се опитваше да оцелее без допуснат гол, като Мануел Нойер се намеси решаващо на няколко пъти. В последните пет минути на първата част, все пак баварците погледнаха по-смело към вратата на Борусия и отправиха опасни удари чрез Видал и Левандовски.

След почивката, силите бяха изравнени, а в 58-та минута резултатът най-накрая бе открит. Артуро Видал бе точен за Байерн. Рибери се опита да намери Роберт Левандовски в наказателното поле, топката стигна до Видал, който шутира силно, но Роман Бърки спаси. За негово нещастие, кълбото стигна отново до чилиеца, който успя да вкара първия гол.

След това до 78-та минута Томас Тухел използва и трите си смени, опитвайки се да промени развоя на мача. Минута след последната смяна на Борусия, Томас Мюлер сложи точка на спора.

Байерн изпълни корнер отдясно, топката стигна до Матс Хюмелс, който стреля с глава, но топката стигна до нападателят на баварците и от непосредствена близост нямаше как да сгреши.

До края на срещата Борусия не показа особено желание да промени резултата, а Байерн успяваше да задържа топката убедително. Така Карло Анчелоти започна престоя си начело на баварците с трофей, който се изплъзваше винаги на Пеп Гуардиола, докато беше в Мюнхен в последните три години.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1