3. Анелка засили Челси към четвъртфиналите в Шампионската лига (видео)

Анелка засили Челси към четвъртфиналите в Шампионската лига (видео)

Французинът вкара и двата гола за 2:0 на „Паркен”

Английският шампион Челси направи изключително важна крачка към класирането за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 над датския Копенхаген на неговия „Паркен”. И двете попадения за лондончани отбеляза Никола Анелка. Това първо попадение за датчаните на собствения им стадион.

Двубоят започна с натиск на „сините” и неточни удари на Малуда и Лампард. В 7-та минута пък изстрел на Торес бе блокиран от Виланд, последван от неточен шут на Коул. Сантин пък също можеше да застраши вратата на Челси, ала ударът му не можа да намери целта.

След първите десет минути домакините успяха да изнесат играта в половината на англичаните и на свой ред създадоха някои положения пред вратата на Чех, които обаче не доведоха до попадение.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Анелка получи в дясната част на наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата на Виланд за 1:0.

След попадението „сините” отново си върнаха контрола върху играта, а с нови пропуски се отличиха Торес и Анелка. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

Втората част отново стартира с по-добра игра на Челси и в 57-ата минута Лампард изведе Анелка в наказателното поле, а французинът с хубав изстрел по диагонала удвои преднината на своите.

„Сините” продължиха да владеят инициативата и след този гол, но Лампард и Торес пропуснаха нови изгодни положения. С пропуски за датчаните пък се отчетоха Н’Дой, Поспех и Клаудемир.

Като цяло обаче мачът се доиграваше и нови голове на стадион „Паркен” не паднаха. Така Челси се наложи с 2:0 над Копенхаген с двата гола на Анелка и нанесе първо поражение на датчаните в Шампионската лига през този сезон. Реваншът на „Стамфорд Бридж” пък ще се играе на 16-и март.

Копенхаген – Челси 0:2

0:1 Анелка 17’
0:2 Анелка 57’