3. Англия разгроми Молдова и се изкачи на върха в група "Н" (ВИДЕО)

Англия разгроми Молдова и се изкачи на върха в група "Н" (ВИДЕО)

Украйна разпиля Сан Марино с 9:0, а Полша и Черна гора завършиха наравно 1:1

Националният отбор на Англия постигна четвърта победа в група „Н” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия, след като разгроми с 4:0 Молдова в среща, която се игра на стадион „Уембли” в Лондон.

В другите мачове от групата Украйна разпиля аутсайдера Сан Марино с 9:0, а Полша и Черна гора завършиха наравно 1:1.

Така след играните в петък вечер мачове в група „Н” Англия се изкачи на първото място и продължава да е без загуба и вече има актив от 15 точки. С толкова е и отборът на Черна гора, който обаче има по-лоша голова разлика от англичаните, а и мач повече от тях. Украйна изостава с една точка от Англия и Черна гора и е на третото място, а четвърти е отборът на Полша с 10 точки. Молдова е на петата позиция с 5, а Сан Марино е на дъното на подреждане без спечелена точка и все още не е отбелязал попадение в световните квалификации.

На „Уембли” англичаните създадоха доста на брой голови положения и заслужено се поздравиха с трите точки срещу Молдова. Още в 4-ата минута Рики Ламбърт получи топката в наказателното поле и нанесе силен изстрел към противниковата врата, но кълбото премина покрай дясната греда.

Играчите на Рой Ходжсън успяха да открият резултата в 12-ата минута с попадение на Стивън Джерард. Капитанът на Ливърпул получи пас от Франк Лампард и с великолепен силен изстрел от далечна дистанция забоде кълбото в мрежата на Молдова.

В 24-ата минута Англия пропиля нова добра възможност за отбелязване на гол. Джак Уилшър проби в наказателното поле, след което стреля към вратата, но вратарят на Молдова Станислав Намаско изби кълбото.

В 26-ата минута домакините достигнаха до втори гол. Тео Уолкът стреля силно към вратата на молдовците, вратарят изби топката, но тя отиде право в Рики Ламбърт, който от близко разстояние я забоде с глава в опразнената врата.

В добавеното време на първата част Англия поведе с 3:0. Рики Ламбърт намери със страхотен пас Дани Уелбек, който с едно докосване преодоля по отличен начин Станислав Намаско, след което прати кълбото в мрежата.

В 50-ата минута Дани Уелбек отбеляза втория си гол в мача. Нападателят на Манчестър Юнайтед бе изведен от Рики Ламбърт сам срещу вратаря и с удар покрай него направи резултата 4:0.

2 минути по-късно Лейтън Бейнс получи кълбото на добра позиция, но ударът му бе спасен от вратаря на Молдова. В 75-ата минута Рос Баркли също бе близо до това да запише името си сред голмайсторите. Халфът на Евертън стреля много хубаво към вратата на гостите от дъгата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри покрай дясната греда и излезе в аут.

В 79-ата минута Франк Лампард стреля силно от далечна дистанция, но Станислав Намаско изби с крак в корнер. В 86-ата минута пък се откри възможност пред Кайл Уолкър, но след удара му топката премина над напречната греда.

До края на мача не паднаха нови голове и така Англия спечели с 4:0. В следващия си мач от групата англичаните гостуват на Украйна, като мачът е във вторник (10 септември).

В играния в Лвов двубой Украйна очаквано постигна успех срещу Сан Марино, а украинците водеха с 4:0 още на почивката на мача. През втората част домакините отбелязаха още пет гола и по този начин се поздравиха с победата с 9:0.

Точни за Украйна бяха Марко Девич (11), Йевхен Селезньов (26), Едмар (32), Йевхен Качериди (45+1’, 54’), Йевхен Коноплянка (50), Роман Безус (63), Артем Федетский (74) и Ярослав Ракитский (90+4).

Резултатът между Полша и Черна гора на „Пепси Арена” в полската столица Варшава пък бе открит в 12-ата минута. Гостите поведоха с 1:0 с гол на Деян Дамянович. Само 4 минути по-късно обаче Роберт Левандовски отбеляза попадение за Полша, оформяйки крайното 1:1.

Във вторник (10 септември) поляците гостуват на аутсайдера Сан Марино.