3. Англия срази Бразилия с 2:1 на "Уембли" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Англия срази Бразилия с 2:1 на "Уембли" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рууни и Лампард точни за "трите лъва", Фред вкарва за "златистите"

Националният отбор на Англия постигна престижна победа над световния колос Бразилия, надигравайки го с 2:1 в контрола. Срещата се игра на стадион "Уембли" в Лондон, през близо 83 500 зрители.

Като цяло мачът бе доста интересен, а в началото по-добре започнаха гостите от Южна Америка. Оскар, Неймар и Адриано имаха добри възможности, ала ударът на първия излезе в аут, а тези на останалите двама бяха блокирани от бранители на Англия.

Така се стигна до 18-ата минута, когато "златистите" получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Уилшър в наказателното поле. Зад топката застана Роналдиньо, чийто изстрел обаче бе спасен от Джо Харт.

След спасената дузпа от Харт, "трите лъва" вдигнаха оборотите и в 26-ата минута излязоха напред в резултата. Тогава Уилшър изведе елегантно Уолкът сам срещу Сезар, бразилският страж спаси шута на крилото, но при добавката Рууни не сбърка през опразнената врата, давайки аванс на домакините.

След попадението Англия продължи да бъде по-активният отбор, но въпреки това нови голове до почивката нямаше.

Втората част пък стартира със силен натиск на бразилците, който даде резултат още в 48-ата минута, когато влезлият на полувремето Фред се възползва от непростима грешка на Гари Кейхил в отбрана и възстанови статуквото.

Само минута по-късно, ново неразбирателство в отбраната на домакините даде шанс на Фред да обърне нещата в полза на своя тим, ала ударът му срещна гредата.

10 минути след подновяването на играта англичаните се окопитиха и отново си върнаха преимуществото на терена.

В 58-ата минута Жулио Сезар направи страхотно спасяване след удар с глава на Кейхил от корнер, а в следващата атака Джерард не успя да уцели вратата, след като получи на любима за него позиция пред наказателното поле.

Така дойде 60-ата минута, когато натискът на Англия бе материализиран. Тогава Уолкът премина през Адриано на десния фланг и центрира в пеналта, където Данте изчисти слабо и кълбото попадна в Лампард, който без подготовка, от границата на наказателното поле, направи безпомощен за втори път Сезар - 2:1.

След този гол бразилците опитаха да отговорят на предизвикателството, но безидейността в играта им се изчерпваше с пасове към Неймар на левия фланг. Звездата на Сантос обаче бе тотално обезличен в тази среща и почти нищо от това, което опита не се получаваше.

До края на мача "златистите" бяха по-активни, но пропуски на Фред, Оскар и Неймар ги лишиха от частичен успех.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)